fbpx

Barbie doll nose, diğer bilinen adıyla Disney Princess Nose, Disney çizgi filmlerindeki prenses karakterlerinin burun yapısına benzetildiği için bu ismi almıştır. Kavisli ve ince bir burun sırtı, küçük ve kalkık bir burun ucu, yani şirin ve oldukça feminen bir burun yapısı barbie doll nose için karakteristiktir. Doğal burunlardan en büyük farkı ise burun sırtının ince ve belirgin olarak kavisli olmasıdır.

Barbie doll nose burun estetiği de diğer burun estetikleri gibi açık Piezo tekniği ile uygulanır. Yukarıda bahsedilen özellikler göz önünde bulundurularak, bu burun stiline hakim, tecrübeli cerrahlar tarafından operasyon gerçekleştirilir. Sıklıkla kadınlara yapılan bu tarz burunların erkeklere yapılan versiyonuna ise Ken Doll Nose ismi verilmektedir.

Bu burun yaş ve etnik köken ayrımı olmaksızın birçok burun tipinde uygulanabilir. Ancak, özellikle düşük burun sırtına sahip hastalarda ve çok kalın derili hastalarda her zaman bu sonuç istenilen seviyede alınamayabilir.

Nefes alma problemi burnun küçüklüğü ile değil iç dinamikleri ile alakalı bir durumdur. Barbie doll nose burun estetiği herhangi bir nefes alma problemine sebep olmaz. Bu tarz burunlar her yüz şekline uygun olmayabilir. Yüzü bir bütün olarak değerlendirip en uygun burun yapısına hasta ve hekim birlikte karar vermelidir.

Barbie doll nose burun estetiğinin iyileşme süreci diğer burun estetiği ameliyatları ile aynıdır. Hastalar operasyondan 1 hafta sonra ülkelerine dönebilirler. Her burun estetiğinde olduğu gibi ödemlerin gerilemesi ve tam sonuç ortalama 6-12 ay arasında alınır. Ancak Piezo tekniği ile yapılan ameliyatlarda iyileşmenin %80-90’lık kısmı ortalama 2-4 ayda tamamlanmış olur.

Bu tarz burunların Caucasion ırkında popüler olmasının sebebleri değişen güzellik algıları, popüler kültür, sosyal medya filtrelerinin yaygın kullanımı, ön kamera ile sık fotoğraf çekimi (ön kamera balık gözü çekim yapması nedeniyle burnu olduğundan daha kalın gösterir) gibi faktörlerdir. Ayrıca Fibonacci spirali ile tanımanan altın orana da uyumlu olması Barbie Doll Burun estetiğinin en önemli özelliklerinden biridir.

Barbie Doll Burun Estetiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle hemen iletişime geçin.
İletişime Geç