fbpx

Daha önce burnunuzdan sağlığınız için ya da estetik amaçlı bir operasyon geçirdiyseniz, ve nefes almakta zorlanıyorsanız ya da kozmetik olarak tatmin edici sonuca herhangi bir sebepten ulaşılmadı ise, ya da burnunuz zaman geçtikçe bir şekilde eğrilmeye, ucu düşmeye vs başladı ve nihai sonuç sizi mutlu etmiyorsa, yeniden ameliyat olmak istiyorsanız bu duruma revizyon, yani düzeltme cerrahisi adını veriyoruz.

Burun estetiği sonucu istenilen kozmetik sonuca ulaşılamamasının çok farklı sebepleri olabilir, ilk ameliyatınızda işlerin istenildiği gibi ilerlememesi, örneğin; operasyon esnasında normalden fazla ödemlenme, anormal kanamalar, burnunuzdan yeterince sağlam kıkırdak dokusu çıkmaması, cilt esneklik problemleri, aşırı kalın ya da aşırı ince bir cilt yapısına sahip olmanız gibi onlarca sebep ilk ameliyatınızın istenilen başarıya ulaşmamasına sebebiyet vermiş olabilir.

Ameliyat sonrası süreçte, atelin doğru yerleştirlememesi ya da atelin bir şekilde kayması, gevşemesi, burnunuza asimetrik bası uygulaması, uyku sırasında burun üzerine yatmak ya da hep aynı tarafa yatarak asimetrik ödemlenmeye sebep olunması, buruna erken dönemde darbe alınması, yoğun sigara ve alkol tüketimi, kronik hastalıklar gibi yara iyileşmesini olumsuz etkileyen durumlar, burnunuzun son halinin istenildiği gibi olmamasına sebebiyet verebilir. Sebebi her ne olursa olsun eğer yeniden ameliyat edilmeniz gerekiyorsa ilk ameliyattan sonra 6-24 ay geçmesi gereklidir.

Revizyon operasyonların zorluğu; burnunuza daha önce dokunulmuş olması ve bunun neticesinde azalmış kıkırdak doku bakiyesine sahip olunması, cilt altı yapışıklık ve skar dokuları ve mevcut anatominin bir şekilde bozulmuş olmasından kaynaklıdır.

Revizyon cerrahiler sırasında Kulak ya da Kaburganızdan ek kıkırdak doku almak gerekebilir. Revizyon cerrahiler için üretilmiş asellüler-irradiate kıkırdaklar da ameliyat esnasında hasta onamı ile kullanılabilmektedir. Hangi kıkırdağın kullanılacağına ya da herhangi bir ek kıkırdak ihtiyacı olup olmadığının gerekliliğine detaylı bir fizik muayene sonrası cerrahınız karar verebilir. Revizyon cerrahiler bir iyileştirme cerrahisi olup, mükemmeli aramak her zaman doğru bir yaklaşım olmayabilir. Eğer bir revizyon cerrahisi ihtiyacınız mevcutsa lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Revizyon rinoplasti hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle hemen iletişime geçin.
İletişime Geç