fbpx

Dudak kaldırma – Liplift tekniği dudaktaki parlak kırmızı sınırın görünürlük ve dolgunluğunu artırmak amacıyla yapılan yeniden şekillendirilme işlemdir.

Estetik olarak yüz üzerinde daha dolgun ve kırmızı görünen ve ruj ihtiyacını azaltan bu teknikle uzayan dudakları kısaltmak ve dolgun ve parlak bir dudak elde etmek mümkündür.

Günümüzde dudak kaldırma olarak birçok teknik denenmekte ve kullanılmakta olsa da en etkili yöntem hastayı uyutmadan yapılabilen ufak bir cerrahi işlem olan Liplift tekniği en etkili yöntemdir. Dudak büyütme etkisi olmasa da dudak kırmızı hattının görünürlüğünün artması dudakta büyüme ve dolgunlaşma etkisi yaratmaktadır.

Dudak kaldırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle hemen iletişime geçin.
İletişime Geç

Nasıl Yapılır?

Dudak kaldırma estetiği genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılan bir ayakta tedavi prosedürüdür. Yüze uygulanan ölçümlerin ardından ideal dudak tasarımı planlanır. Ardından burun tabanına açılan gizli kesiler ile üst dudak kaldırılır, ağız köşeleri yukarıya döndürülür. Bu sayede ağız ve dudaklar daha çekici bir şekle getirilir. Prosedür esnasında çok ince estetik dikişler yapılır. Dikişler birkaç gün içinde alınır ya da kendiliğinden erir.

Lip Lift Kimlere Uygulanabilir?

Düzenli olarak dolgu yaptırıyor ama kalıcı bir çözüm arıyorsanız lip lift dudak kaldırma işlemi sizin için en uygun estetik operasyondur. Bu uygulama ile yüzünüzde kalıcı ve bambaşka bir etki yaratabilirsiniz. Doğal bir görünüm oluşmasını sağlayan lip lift işlemi, burun ve üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltarak, üst dudağınızda bulunan iki tepe noktanın gerginleşen bağ dokuları sayesinde yukarı kaldırılmasını sağlar.

Dudak Kaldırma Ameliyatı ile Oluşan Sonuçlar Nelerdir?

  • Üst dudağın iki tepe noktası yukarıya kaldırılır.
  • Operasyon sonrası burun ve üst dudak arasındaki uzunluk kısalır.
  • Yapılan işlem ile üst dudağın kırmızı çizgisi uzatılmış olur.
  • Alt dudak ve üst dudak arasındaki orantı değişir.
  • Dudak daha dolgun ve dik hale gelir.
  • Dudaklar dikkat çekici hatlara sahip olur.