fbpx

Yüz yapısının nasıl olduğu ve özellikle elmacık kemiklerinin nasıl göründüğü kişilerin güzellik olgusunu değiştiren bir durumdur. Birçok kadın ve erkek iyi bir yanak görünümüne sahip olmak ister. Bişektomi tam da bu amaçla tercih edilen önemli bir yanak estetiği operasyonudur. Bu operasyon sayesinde çok daha iyi görünen bir yanak görünümüne sahip olunabilmektedir. Merak edenler için konuya ilişkin çok daha önemli detaylar vermek ve operasyon hakkında tüm detayları belirtmek istiyoruz.
Yanak cerrahisi olarak da bilinen Bişektomi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Herkes dolgun elmacık kemiklerine ve ince bir yüz yapısına sahip olmak istese de bu her zaman mümkün değildir. Oysaki tüm bu unsurlar kadın veya erkek fark etmeksizin kişilerin güzel görünmesi için son derece önemli unsurlardır. Yanak cerrahi operasyonları ile kişilerin daha estetik yanak yapısına ve daha ince bir yüz yapısına sahip olması sağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında kişiler hem daha genç görünmekte hem de çok daha güzel olmaktadır. Bu sebeple de bu işlemin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Yanak estetiği (bişektomi) hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle hemen iletişime geçin.
İletişime Geç

Bişektomi Kimler İçin Uygundur?

İşlem genel olarak risksiz ve kolay bir uygulama olsa da bazı kişilere önerilmemektedir. Bişektomi uygulamasının yapılamayacağı koşulları sıralayacak olursak;

  • İşlemi yaptıracak olan kişinin kilosunun normal olması ve yuvarlak bir yüze sahip olması gerekir. Aşırı kilolu kişilere bu işlem uygulanmamaktadır.
  • Kişinin 18 yaşını doldurmuş ve 45 yaşını geçmemiş olması gerekir.
  • Genel olarak bu tarz işlemler hamile ve emziren kadınlara önerilmemektedir.

Nasıl Yapılır?

Yanak inceltme işlemi olarak da bilinen Bişektomi lokal anestezi altında yapılır. İşlem öncesi ilkin ağız temizliği yapılır. Temizlik, enfeksiyon riskini azaltma açısından son derece önemlidir. İşlemde yanağın içinde küçük bir kesi oluşturularak bu bölgede yer alan yağ dokusu çıkarılır. Bu yağ çıkarıldığında hasta çok daha ince bir yüz yapısına sahip olur. İşlem ortalama her iki yanak için toplam 35-40 dakika sürer. Açılan kesiler dikilerek bandaj uygulaması yapılır ve işlem tamamlanır. İşlem sonrasında hasta aynı gün içinde hastaneden taburcu edilir.

Yanak Estetiği Sonuç Ne Zaman Alınır?

Operasyon sonrasında yüzün alt bölgesinde hassasiyet ve şişlik oluşabilir. Ağız içinde morarma görülmesi de son derece normaldir. Şişlik ve hassasiyet 3 gün içinde kaybolur. Operasyon sonrasında oluşan ödemin azalması birkaç haftayı alabilir. Ödemlerin gitmesi ve yüzün tam şeklini alması 1 ayı bulabilir.